Zázemí a zahrada

Chata
Chata je vybavena kuchyňkou, jídelním prostorem a pódiem pro odpolední odpočinek. Je vytápěna kamny na dřevo, svítí a vaří se na elektrický proud. Před chatkou je zastřešená veranda, která spojuje chatku, maringotku a sociální zázemí s teplou vodou a dvěma záchody. Na verandě je šatna pro děti (botníky, věšáky) a stoly pro společné obědy či odpolední tvoření.

Maringotka
Maringotka je dlouhá 7 metrů, zateplená se 3 dvojitými okny, s chatou je propojena zastřešenou verandou. Uvnitř je úložný prostor pro náhradní oblečení, kamna na dřevo, pódium se 2 nízkými odklápěcími stoly a odkládací prostory na knihy a pomůcky.

Zahrada
Zahrada má 1900 čtverečních metrů a terén je plochý zatravněný. Okrajem zahrady protéká potok Rakovec a zastiňuje ji několik vzrostlých smrků. Na pozemku je studna s pitnou vodou. Dětem jsou k dispozici tyto herní prvky: pískoviště, kůlna s pracovními ponky, nízké lanové prolézačky, houpačka, dětská kuchyňka, dřevěná skrýš a podzemní tunýlek. Děti mají v zahradě vlastní zeleninové záhonky.

Okolí školky
Nejdůležitější z „věcných podmínek“ školky je bezprostřední okolí, protože děti tráví většinu programu právě pod širým nebem. Přilehlý listnatý les se rozkládá v členitém terénu a směrem k Ořešínu podél potoka Rakovec přechází v les smíšený. V dostupné vzdálenosti se nacházejí rybníky. V prostředí s rozmanitými biotopy mají děti pořád co objevovat.

Podporují nás:

Městská část Brno Řečkovice-Mokrá Hora, Statutární město Brno, Jihomoravský kraj, Nadace Veronica, Auto Napůl, Ministerstvo životního prostředí, Sonnentor, Antifer a Jaroslav Dušek s představením Čtyři dohody. Děkujeme!

 

25_zelene