Co s sebou do Sýkorky

Každý den s sebou

Batůžek s upravitelnými popruhy a prsním pásem, který obsahuje:
lahvičku s pitím (v zimě termosku)
krabičku s dopolední svačinou (co nejméně obalů)
kus karimatky či jiného sedáku
pláštěnku
náhradní ponožky či punčochy
kapesníčky

Batůžek děti nosí s sebou do lesa, nepřeplňujte jej prosím zbytečně těžkými věcmi.

Vybavení, které zůstává dlouhodobě na Sýkorce

spacák a polštářek
mazlík, se kterým je dítě zvyklé spát
kompletní náhradní oblečení ve viditelně podepsaném pytli – spodní prádlo, ponožky, punčocháče, triko, mikinu, kalhoty, gumáky

Oblečení a obuv podepisujte! Rodiče pytel s náhradním oblečení každý týden kontrolují, odnáší špinavé či mokré věci a doplňují, co chybí. Přezůvky nejsou potřeba, v chatě i maringotce je nízké dřevěné pódium pokryté kobercem, izolující od chladu a špíny.

Jak se obléci do Sýkorky?

V teplém období: triko s krátkým rukávem, tenké triko s dlouhým rukávem nebo tenká mikina, vzdušné a tenké dlouhé kalhoty, kšiltovka či kloubouček, do batůžku tenká (nepromokavá) bunda nebo pláštěnka. Obuv treková/sportovní kotníčková, podle potřeby na Sýkorce k přezutí na odpoledne sportovní sandály.

V chladném období: spodní funkční vrstva pro odvedení potu a udržení v teple (nejlepší zkušenosti máme s termoprádlem z merina), střední vrstva – další triko s dlouhým rukávem, mikina, kalhoty, vnější vrstva zateplená a nepromokavá – zimní bunda, nepromokavé kalhoty. Obuv treková/sportovní zateplená, při delším „mokrém“ období podle potřeby na Sýkorce náhradní boty na přezutí. Boty doporučujeme vždy impregnovat.

Podporují nás:

Městská část Brno Řečkovice-Mokrá Hora, Statutární město Brno, Jihomoravský kraj, Nadace Veronica, Auto Napůl, Ministerstvo životního prostředí, Sonnentor, Antifer a Jaroslav Dušek s představením Čtyři dohody. Děkujeme!

 

25_zelene