Ohlasy rodičů

morena571Na začátku byla Sýkorka pokus – náhrada za nedostatek místa v klasické školce. Dnes, po třech letech, rozhodnutí pro Sýkorku vnímáme jako nejlepší nápad a nejsmysluplnější investici. Marika tam byla nejen šťastná, ale díky Sýkorce získala tolik zážitků a podnětů, které bychom ji my ani klasická školka nedali. Ze srdce děkujeme hlavně pedagogům za skvělé vedení dětí.

Rodiče Mariky

IMG_0449Tomášek byl v Sýkorce moc rád. Stále vzpomíná na dobrodružné výpravy, na kamarády a úžasné pedagogy. V klasické školce je moc šikovný, ale ten pohyb a vybití musíme dohánět v kroužcích ještě po školce. Na lesní školku bude vzpomínat celý život a jsme rádi, že jsme mu ji mohli tři roky dopřát.

Rodiče Tomáška

Anežka 6 roků, 1. 6 452Fanynka chodila do Sýkorky 3 roky, vracela se vždy šťastná a špinavá. Ráno se těšila a když byla náhodou nemocná, brečela, že nemůže jít. Sýkorka nás baví všechny. Vrací do přírody nejen naše děti, ale i nás. Za klasickou školku už bychom neměnili.

Rodiče Františky

Sýkorka 13. 5. 2014 638Lesní školka nebyl náš předem vytipovaný způsob předškolního vzdělávání. Když jsme se ale poprvé přišli do Sýkorky podívat, bylo jasno. Kdykoliv nám v průběhu let vadilo dojíždění, když jsme přišli do Sýkorky, uviděli rozzářenou Anežku, ucítili z ní vůni lesa a často i ohně, vynaložené úsilí z cestování bylo bohatě odměněno. Les se pro Anežku stal druhým domovem, venku jsme od ní nikdy neslyšeli, že by jí byla zima nebo že by jí vadilo, že prší. Když má člověk ve městě pocit, že je počasí, že by psa nevyhnal, v Sýkorce je i v takový den dobře. Kdybychom to nezažili, neuvěříme. Díky všem skvělým sýkorkovým pedagogům!

Rodiče Anežky

TerezkaHlavní důvod, proč jsme se rozhodli pro Sýkorku, byl celodenní pobyt venku. Proč zavírat děti mezi čtyři zdi už od 3 let. Bylo krásné vidět, když jsme dceru po celém dni v lese nebo na zahradě nemohli dostat domů. Navíc je úžasné (zároveň trochu zahanbující :), když zjistíte, že vaše dítě toho ví o rostlinkách – a nejen o nich – víc než rodiče. Sýkorku mohu jen doporučit. Terezka byla v Sýkorce moc šťastná a je ráda, že se tam občas může vracet.

Rodiče Terezky

TomZa všechny členy domácnosti můžeme říct, že Sýkorka jednoznačně změnila náš život. Tady jsme se setkali poprvé s respektujícím přístupem k dětem, děti odcházely každý den nadšené, plné zážitků a nových znalostí. A protože naše nadšení bylo opravdu veliké, tak jsme se rozhodli to stejné umožnit dětem na severu Moravy a založili jsme lesní školku Bezinku.

Rodiče Toma

Sýkorka 13. 5. 2014 048Pokaždé, když šel Bastík do Sýkorky, tak se těšil. Těšilo ho pobývání v lese, pohyb, prozkoumávání. A těch hodin, co strávil pozorováním a pracemi kolem potoka. “ Mami, já bych jednou chtěl mít potok!“ Ani deštivé počasí mu nekazilo náladu. „Prší, přibude nám voda v potoce!“

Rodiče Bastíka

Sýkorka 30. 5. 2014 215Sýkorku jsme si zvolili proto, že jsme chtěli našim dětem umožnit být co nejvíce venku a co nejvíce si všechno prožít na vlastní kůži, osahat vlastníma rukama. I když je pak potřeba ty ruce často mýt.

Rodiče Luboše

Podporují nás:

Městská část Brno Řečkovice-Mokrá Hora, Statutární město Brno, Jihomoravský kraj, Nadace Veronica, Auto Napůl, Ministerstvo životního prostředí, Sonnentor, Antifer a Jaroslav Dušek s představením Čtyři dohody. Děkujeme!

 

25_zelene