Pedagogové

MVDr. Barbora Bártová

Sýkorka 13. 5. 2014 443Bára s dětmi řádí v úterý a v pátek. Je hlavní styčnou důstojnicí pro zoologii a zookoutek, docházku, omluvy a náhrady, zápis a přihlašování na tábory. Také skvěle vede předškolní přípravu.

Vystudovala Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. Každoročně se účastní Letní školy pro pedagogy lesních MŠ, kde nabírá inspiraci a sdílí zkušenosti a zážitky. Nejraději relaxuje na horách. Miluje děti a ráda se od nich učí, sama je maminkou tří dětí. V ZOO Brno vede kroužek Tygříci.

Kurzy a semináře: Letní škola environmentální výchovy v MŠ na Lesní škole Jezírko, Velký zdravotnický kurz Červeného kříže, Respektovat a být respektován, vzdělávací cyklus Školka blízka přírodě (Asociace LMŠ), Montessori kurzy Aktivity denního života (rozvíjení smyslů pro věk 0-6), vzdělávací seminář v oblasti matematiky a aritmetiky I. II. a kurz Montessori filozofie (pro práci s dětmi 4-12 let) u Evy Štarkové, Základy metody výuky matematiky dle prof. Hejného, zážitkový seminář „Příroda jako velká učebna aneb nebojte se učit venku!“.  Účastní se vzdělávacího cyklu Asociace Lesních mateřských škol „Průvodce dětí světem“.

Mgr. Táňa Pospíšilová

IMG_2289uvyrezTáňu děti zbožňují v pondělí a úterý (a taky kdykoliv, kdy ji uvidí). Dětem každý týden vypraví a hraje skvělé pohádky, které sama vymýšlí. Stará se o nástěnky. S dětmi pravidelné peče různé dobroty.

Vystudovala Právnickou fakultu MU v Brně. Stala se matkou čtyř dětí a změnil se jí svět. Začala se zajímat o waldorfskou pedagogiku, absolvovala několik rukodělných kurzů na Lipce. V Lelekovicích založila a organizuje tradiční české slavnosti. Při školní družině ZŠ Lelekovice založila a vede dramatický kroužek pro děti „Kotúček“, zaměřený na české tradice, také organizuje dětské letní tábory. Táňa je členkou Kynologické záchranné jednotky a se svou fenkou Hany se zaměřila zejména na vodní záchranářství. Miluje děti, vodu a toulání lesem.

Jan Kyncl

_MG_8454Na Honzu se děti můžou těšit ve středu a ve čtvrtek. Do Sýkorky původně přihlásil svého syna, ale protože mu záviděl, začal chodit taky. Do programu vnesl muziku, legrácky, vyrábění ze dřeva a různé fenomenální hry, které děti vydrží hrát celé hodiny.

Od dětství hraje. Vystudoval jazzovou hudbu na pražské konzervatoři Jaroslava Ježka. Poté jazzoval různě po Evropě. Má tři syny. Pracuje jako zdravotní klaun. Hraje na flétnu a saxofon ve skupině Jazoo. A ještě aby bylo vše dokonale propojeno, hraje společně se zakladatelem organizace Zdravotní klaun Garym A. Edwardsem ve skupině The Statement.

Hanka Černá

HankaV Sýkorce ji potkáte ve čtvrtek a v pátek,ve čtvrtek vede i odpolední kroužek, v němž děti poznávají zvuky, hudbu, rytmy, které nás obklopují, a trénují si své smysly a cit. 

Po studiích v zahraničí, kde nasbírala spoustu zkušeností a nových informací, se zabydlela opět v rodné kotlině, kde začala mimo jiné vypomáhat v dětském klubu Cestička. To ji inspirovalo k organizaci příměstských táborů a přivedlo k rozhodnutí pokračovat ve studiu – tentokrát na Masarykově univerzitě obor Učitelství v mateřské školce. Má ráda přírodu, jazyky, jógu, fantazii, přirozenost a bezprostřednost – zejména ta dětská ji nepřestává fascinovat.

Tereza Krčálová

IMG_3919Terka těší svojí přítomností naše děti v pondělí a ve středu a v úterý těší nejen je, ale i jejich žaludky svými skvělými obědy.

Má vždy plno energie pro všechno, co děti vymyslí, ať už je to hokej, zpívání nebo stavba kosmické rakety:-) Dlouhodobě se věnuje propagaci veganské stravy a s veganským cateringem se účastní různých festivalů po Evropě. Díky ní se děti seznámily se spoustou nových potravin a úprav jídel.

Kája Neužilová

IMG_3953Kája už tři roky v Sýkorce realizuje tzv. „Original play“, neboli PRAHRU, jak jí česky nazýváme. Je to metoda, kterou UNICEF uznal jako prevenci násilí a je výsledkem třiceti let výzkumu chování dětí, dospělých a divokých zvířat při hře. 

Kája v Brně vystudovala Textilní výtvarnictví a zájem o umění a ruční tvorbu ji provází dodnes. Obdivovat můžete například její krásné vitráže. Také příroda a děti jsou pro Káju velkými učiteli a v Sýkorce se spojují v jedno dobrodružství.
Koncept „Original Play“ je oproštěn od soupeření, rivality a pocitů výhry či prohry. Jedná se o univerzální proces, který přesahuje kulturní, společenské i jazykové hranice. Proto může sloužit jako základ mezilidské komunikace a kulturního porozumění.

Kurzy a semináře: kurz profesionální chůvy, kurz manželů Kopřivových Respektovat a být respektován

Mgr. Jakub Rajtmajer

V Sýkorce vede odpolední pohybový kroužek.Jakub Rajtmajer

Jakub je průvodce otevřený „novým“ postupům, výzvám a znovuobjeveným tradicím, cestovatel a muzikant. Vystudoval Fyzickou geografii a geoekologii na UK v Praze a přestěhoval se do Brna. V rámci studia pedagogického minima se postupně dostal k přirozené formě vzdělávání a její uvedení do praxe.  Stále se vzdělává v oblasti výchovy, aktuálně navštěvuje další kurzy. A proč mne zaujala lesní školka? Protože Vše, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce a v přírodě!

Kurzy a semináře: Respektovat a být respektován manželů Kopřivových, Montessori semináře Ireny Kubantové

Michaela Hoďovská

Kromě vaření se Míša v Sýkorce věnuje odpoledním kroužkům, které jsou zaměřené buď na kulinářské výtvory, nebo pohybové a tvořivé hry. Jejím občasným pomocníkem ve školce je pes Emir, s kterým děti vede k toleranci, přátelství a respektu i k jiným než k lidským bytostem.

Míša studuje Dějiny umění a kultury na FF MUNI, díky čemu považuje za důležité podporovat v dětech estetické cítění a vnímání světa očima umělce, který se nebojí snít a popustit uzdu své fantazii.V Sýkorce začínala jako kuchařka, která se snažila (a stále snaží) vybudovat v dětech vztah ke zdravé a plnohodnotné stravě, kterou si dokonce sami dokáží připravit. V praxi to znamená, že se děti stávají důležitými pomocníky anebo přímo hlavními aktéry při jejich kulinářském dovádění.
Ve svém volném čase se Míša věnuje józe, lesním procházkám s psími i lidskými přáteli a dalším rozličným aktivitám, díky nimž může být svět tolerantnější a svobodnější.

Bc. Veronika Ester Schindlerová

masopust25V současné době je na rodičovské dovolené.

Vystudovala Pedagogickou fakultu MU v Brně, obor Pedagogické asistentství občanské a výtvarné výchovy. Absolvovala celoživotní vzdělávání na PdF MU v Brně v oboru Arteterapie a na UP Olomouc obor Taneční a pohybové terapie. Působila jako oddílová vedoucí na letních dětských táborech, během studia pracovala jako asistent instruktora pohybového kroužku pro psychomotorický rozvoj předškolních dětí a jako vedoucí kroužku „Začínáme tančit“ pro CVČ Brno- Lesná. Je lektorkou Integrity dance. Má jednu dceru. Dlouhodobě se věnuje józe, zajímá se o zdravý životní styl, přírodu a alternativní směry v pedagogice.

Kurzy a semináře: Respektovat a být respektován, Velký zdravotnický kurz Červeného Kříže, Předmatematické představy v přírodě (akreditace MŠMT), Školní zahrady pro environmentální výchovu I. (akreditace MŠMT), Montessori pedagogika I. přirozené vzdělávání (akreditace MŠMT).

Podporují nás:

Městská část Brno Řečkovice-Mokrá Hora, Statutární město Brno, Jihomoravský kraj, Nadace Veronica, Auto Napůl, Ministerstvo životního prostředí, Sonnentor, Antifer a Jaroslav Dušek s představením Čtyři dohody. Děkujeme!

 

25_zelene